NOBLESS RESORT Nádražní 799 262 42 Rožmitál pod Třemšínem
+420 777 229 114
Online rezervace

FINSKÁ SAUNA

Princip saunování spočívá v důkladném prohřátí celého těla a následném prudkém ochlazení. Teploty saunování jsou mezi 60 – 120°C.Sauna

Saunování má především výborný preventivní účinek. Je nesmírně prospěšná jako prevence vůči alergiím. Napomáhá klidnější činnosti srdce, prohlubuje a uvolňuje dýchací cesty. Finská sauna se proto doporučuje u chronických zánětů cest dýchacích a chronických zánětů průdušek. Má prokazatelné blahodárné účinky na psychiku člověka, utiší vaše podrážděné nervy, migrénu a nervozitu. Další výhodou je, že při saunování dochází i k útlumu nespavosti.

Při saunování se tělo začne silně okysličovat a tím dojde k rozšiřování kožních pórů a cév. Zlepší se dýchání kůže, ta je potom vláčnější a svěžejší. Dále napomáhá finská sauna i k jemnosti a hebkosti vlasů.

INFRASAUNA

Infrasauna

Infrasauna využívá infračerveného záření. Toto záření se ale vůbec nepodobá škodlivému UV záření, a proto jsou infrasauny zcela bezpečné. Infračervené záření prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně a k intenzivnímu pocení tak dochází již při teplotě okolo 50 °C v prostředí, které nezatěžuje organismus. Po celou dobu pobytu v kabině dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55 °C, protože 80–90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo a jen zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. To je zásadní rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou. Před vstupem do kabiny je vhodné se osprchovat vlažnou vodou, která zvýší efekt pocení, jež je oproti klasické sauně dvakrát až třikrát intenzivnější. Při saunování je velmi důležité dodržovat pitný režim, dostatek tekutin totiž významně ovlivňuje intenzitu pocení. Délka pobytu v sauně je individuální a pohybuje se v rozpětí 25 až 40 minut při teplotě 65 °C. Za tuto dobu vaše tělo spálí přibližně 700 kalorií absolutně bez zátěže. Začínejte kratšími intervaly, které můžete postupně prodlužovat.

PŘÍZNIVÉ ÚČINKY SAUNY

  • Redukce váhy: v infrasauně se potíte mnohem více než v klasické sauně. Při pocení tělo spotřebovává energii a můžete spálit až 700 kalorií. Pokud poté ztracené tekutiny doplníte zpět čistou vodou, zbavíte se tak nadobro všech zmíněných kalorií.
  • Detoxikace: v těle se vyskytují škodlivé látky, které díky saunování lze dostat z těla ven. Můžete tak ulevit svým játrům a ledvinám.
  • Imunita: při propukající nemoci by vysoká teplota vašeho těla v infrasauně měla zneškodnit nebo alespoň pozastavit rozmnožování virů a bakterií.
  • Relaxace a stres: v infrasauně se za příjemného tepla uvolníte a je to jeden z nejpříjemnějších druhů relaxace.
  • Celulitida a pokožka: výrazně se prokrvuje vaše podkoží, což napomáhá regeneraci pokožky a redukci celulitidy.
  • Bolest a napětí: infrasauna stimuluje celkově krevní oběh a napomáhá vyššímu prokrvení různých částí těla. Tím dochází k regeneraci svalů a celkovému uvolnění organismu po celodenní zátěži. Díky většímu prokrvení se k poškozeným místům dostane mnohem více krve, která nese různé výživné látky. Tyto látky napomáhají k rychlejší rekonvalescenci nejen svalů a kloubů, ale napomáhá i hojení ekzémů, různých poranění a popálenin.
  • Léčba akné: hloubkovým čistěním pórů dochází také k odstranění odumřelých buněk a nečistot, což účinně napomáhá léčbě akné.
Ceny
Privátní sauna – 60 minut 800 Kč / 32 Eur
Privátní sauna – 90 minut 1 000 Kč / 40 Eur
Privátní sauna – 120 minut + 4 x Bonaqua 1 200 Kč / 48 Eur

Maximální počet návštěvníků privátní sauny / privátního wellness je 6 osob.

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Opište ověřovací kód
captcha